»Če je izterljivost številnih terjatev bolj slaba, potem se odločim, da ne bom šel v izterjavo, da ne zmanjšam stečajne mase. Za takšne zadeve ne potrebujem nobenih sklepov sodišča. V Sloveniji je za vsak ‘šmorn’ potreben sklep sodišča, v Avstriji samo, če bi prodal celotno premoženje in za nepremičnine, za kaj drugega ne. Za to odgovarjam sam.«
»Ko sem kot stečajni upravitelj v Avstriji prijavil terjatev za stečajnega dolžnika v nekem stečajnem postopku na Poljskem, kjer postopki trajajo celo večnost, smo čisto preprosto prej zaključili stečajni postopek z utemeljitvijo oz. sklepom, da če bi stečajna masa kadar koli iz Poljske kar koli pridobila, se to naknadno razdeli. In tako se je tudi zgodilo.«
»Iz obrazložitve sodišča je mogoče izpeljati, da stečajni upravitelj Wagner v postopku prisilne poravnave ni ravnal s potrebno skrbnostjo.«
»Po razveljavitvi vseh sodb pa je okrajno sodišče, namesto da bi izvedlo ponovljeni postopek, izdalo sklep o ustavitvi postopka zaradi zastaranja.«
»V teh postopkih mi je kot nekdanjemu sodniku nedoumljivo, da smo bili uspešni na vseh drugih sodiščih, samo v Mariboru ne.«
»Zelo verjetno, da ne rečem običajno, je, da sodišče po izvedenem dokaznem postopku pride do drugačnega dokaznega sklepa kot inšpektorat, kar navadno vodi tudi v drugačno odločitev.«
»Sam bi to povezoval z gospodarsko-turistično sliko, ki jo Avstrija ima.«
»Sodišče je ugotovilo tudi, da postopka ni treba ponoviti, in tudi ni razveljavilo samega postopka.«
»Tožilstvo pa se glede Simoniča z odločitvijo prvostopenjskega sodišča ni strinjalo. Ocenjevalo je, da bo kazenski postopek zastaral leta 2026, in navajalo, da 'ne pozna pravih razlogov, ki vodijo sodišče v tak sklep'. Zato je napovedalo pritožbo na višje sodišče.«
»Omenjena terjatev v postopku stečajne zapuščine je bila v celoti priznana.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju